Θύελλα Νεοχωρίου 2018

Ομάδα Αντρών

Δυστυχώς η κατάρα των πέναλτυ χτύπησε ακόμα μια φορά την ομάδα μας. Για τέταρτη φορά τα τελευταία 6 χρόνια, αγώνας που έδωσε η Θύελλα Νεοχωρίου οδηγήθηκε στα πέναλτυ και το αποτέλεσμα ήταν αρνητικό. Στην κανονική διάρκεια, η ομάδα μας μπήκε νωχελικά και στο πρώτο μισό έμεινε πίσω στο σκορ ύστερα από πέναλτυ των αντιπάλων. Στην επανάληψη, ισορροπήσαμε και κυριαρχήσαμε στον αγώνα με αποτέλεσμα την ισοφάριση από σουτ του Ταξιάρχη Θεολόγη, ύστερα από φοβερή προσπάθεια του Ηλία Χαλιμούρδα και σουτ που βρήκε στο δοκάρι. Δεν πέρασαν δυο λεπτά που οι αντίπαλοι ξαναπήραν το προβάδισμα, αλλά λίγα λεπτά αργότερα, ύστερα από προσωπική ενέργεια του Βασίλη Αραμπατζή και άνοιγμα στον Ταξιάρχη Θεολόγη, εκείνος με προωθημένη μπαλιά βρήκε το Γιώργο Μαρρά όπου σκόραρε και ισοφάρισε εκ νέου. Ο αγώνας έληξε 2-2 και οδηγήθηκε κατ’ ευθείαν στα πέναλτυ όπως είχε προαποφασιστεί. Εκεί ξεκινήσαμε καλά καθώς ο Αναστάσης Μπαλατσούκας έπιασε το πρώτο πέναλτυ με αποτέλεσμα να δώσει ελπίδες στην ομάδα μας. Η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη καθώς ευστοχήσαμε σε 2 πέναλτυ και οι αντίπαλοι σε 4 με αποτέλεσμα την ήττα και τον αποκλεισμό. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια. Η ανανεωμένη πλέον Θύελλα Νεοχωρίου έκανε τα πρώτα της βήματα καθώς νέα παιδιά προστέθηκαν από τις μικρότερες ομάδες και η μελλοντική πορεία θα τους δικαιώσει!!

Προημιτελικός: Μορφοβούνι-Νεοχώρι=2-2, πέναλτυ 4-2. (Κρυονέρι, 9-8-2018)
Γκολ: Θεολόγης Ταξιάρχης, Μαρράς Γιώργος